NOVI NERO 70% CACAO CZEKOLADA Z KAWAŁKAMI ZIAREN

Kategoria: Czekolady i czekoladki

NOVI NERO 70% CACAO CZEKOLADA Z KAWAŁKAMI ZIAREN

15,00 

64 w magazynie

SKU: 004697 Kategoria: Tagi: , , , , , , ,

Opis

NOVI NERO 70% CACAO CZEKOLADA Z KAWAŁKAMI ZIAREN

Intensywny i wyrafinowany smak NOVI NERO 70% CACAO CZEKOLADA Z KAWAŁKAMI ZIAREN wzbogacony kawałkami ziaren kakaowca.

NeroNero to linia elegancko zapakowanych czekolad, przeznaczona dla wielbicieli ciemnej czekolady we wszystkich niuansach i odmianach.


Czekolada – wyrób cukierniczy sporządzany z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego (masło kakaowe) lub innego tłuszczu roślinnego, środka słodzącego i innych dodatków, a w przypadku czekolady mlecznej także z mleka. Według dyrektywy 2000/36/WE czekoladę definiuje się jako wyrób otrzymywany z wyrobów kakaowych i cukrów, który zawiera nie mniej niż 35% suchej masy kakaowej ogółem, w tym nie mniej niż 14% suchej odtłuszczonej masy kakaowej. W celu uzyskania miazgi kakaowej i tłuszczu kakaowego, ziarna kakaowca poddaje się fermentacji, suszy i rozciera. Kolejnym etapem produkcji jest konszowanie.

Wywołuje odczucie sytości i pomaga otrzymać lepsze rezultaty w testach wytrzymałościowych. Czekolada powoduje wydzielanie endorfin, produkowanych w mózgu i rdzeniu kręgowym, poprawiających nastrój i łagodzących ból. Zbyt duże ilości spożywanej czekolady mogą prowadzić do otyłości. Dzienna dawka czekolady powinna wynosić maksymalnie 50 g.

Czekolada jest szkodliwa dla wielu zwierząt. Organizmy koni, psów, kotów i papug nie są zdolne do metabolizmu zawartego w czekoladzie alkaloidu – teobrominy. Spożycie czekolady może powodować u nich drgawki, zawał serca, krwotok wewnętrzny, a nawet śmierć.


 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “NOVI NERO 70% CACAO CZEKOLADA Z KAWAŁKAMI ZIAREN”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz coś do przedyskutowania?