MĄKA FRUMENTA TIPO 00 1 KG - Bottega Del Gusto

Kategoria: Mąki i Ryże

MĄKA FRUMENTA TIPO 00 1 KG

6,00 

Brak w magazynie

SKU: 004787 Kategoria: Tagi: , , , , , , ,

Opis

MĄKA FRUMENTA TIPO 00 1 KG

Dostępna w naszych delikatesach MĄKA FRUMENTA TIPO 00 1 KG to mąka świetnie nadająca się do pieczenia pizzy oraz innego rodzaju ciast o średnim czasie wzrostu.

Typ 00 jest to specjalny rodzaj mąki poddany dobremu oczyszczeniu oraz wysokiemu stopniowi zmielenia.

Dzięki czemu ciasto na pizze jest takie chrupiące i wyjątkowe w smaku.


Produkcja mąki polega na przemiale ziarna, tzn. na mechanicznym rozdrobnieniu oczyszczonego ziarna za pomocą specjalistycznych urządzeń, tak aby oddzielić centralną części ziarna, to jest bielma mącznego od zewnętrznej warstwy ziarna – to jest okrywy owocowo-nasiennej. W ten sposób z rozdrobnionego bielma wytwarzana jest mąka, a oddzielona warstwa owocowo-nasienna tworzy otręby.

Rodzaje mąki można podzielić ze względu na rodzaj stosowanego surowca (ziarna).  Ze względu na przeznaczenie – do użytku domowego i przetwórstwa przemysłowego do produkcji pieczywa, wyrobów cukierniczych, makaronów. Rozróżniamy mąki konsumpcyjne dla spożycia przez ludzi oraz mąki paszowe do skarmiania zwierząt i produkcji pasz oraz mąki przemysłowe do innych celów niż spożycie.

Mąki do produkcji piekarskiej nazywamy często mąkami chlebowymi. Do mąk chlebowych zaliczamy mąki pszenne i żytnie. Są one zgodnie z nazwą wykorzystywane do wypieku chleba, ale także różnych innych wyrobów piekarniczych i cukierniczych.


Waga: 1 kg

KRAJ POCHODZENIA: WŁOCHY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “MĄKA FRUMENTA TIPO 00 1 KG”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz coś do przedyskutowania?