Ocet Balsamiczny Monari Gold Lebel 250Ml - Bottega Del Gusto

Kategoria: Octy i kremy balsamiczne

OCET BALSAMICZNY MONARI GOLD LEBEL 250ML

40,00 

7 w magazynie

SKU: 000831 Kategorie: , Tagi: , , , , , , ,

Opis

OCET BALSAMICZNY MONARI GOLD LEBEL 250ML

Zastosowanie szczególnie cienkich moszczów i 3 letniego leżakowanie w beczkach sprawia, że OCET BALSAMICZNY MONARI GOLD LEBEL 250ML jest bogaty w przyjemne i delikatne zapachy i smaki.


“Ocet balsamiczny (wł. aceto balsamico) – ocet powstający z zagęszczonego moszczu winogronowego poddanego długotrwałemu dojrzewaniu w drewnianych beczkach. Ocet balsamiczny jest dodatkiem do sałatek, sosów, marynat i różnych dań kuchni włoskiej, a także do owoców i deserów.

Oryginalny ocet balsamiczny to prawie całkowicie czarna ciecz, o gęstej konsystencji i słodko-kwaśnym smaku. Od czasów średniowiecza produkowany we Włoszech w rejonie Emilia-Romagna. Długi czas produkowany sposobami domowymi, do masowego użytku na całym świecie wszedł w latach 80. XX wieku, wraz z pojawieniem się wydajnych metod jego produkcji na skalę przemysłową. Dla rozróżnienia, nazwa „Tradycyjny Ocet Balsamiczny” (Aceto Balsamico Tradizionale) zastrzeżona jest wyłącznie dla wyrobu produkowanego oryginalnymi metodami.

Tradycyjny ocet balsamiczny produkuje się głównie z winogron odmiany białej Trebbiano lub czerwonej Lambrusco; czasami z innych odmian.

Moszcz winogronowy jest gotowany, aż do zmniejszenia objętości wyjściowej o ok. ⅓. Gotowanie podwyższa stężenie cukrów i składników kwasowych zawartych w soku do ok. 40% oraz inicjuje „zbrązowianie” składników, głównie na drodze reakcji Maillarda pomiędzy cukrami i białkami.

Zagęszczony sok przelewa się do pierwszej w serii beczki. Beczki wykonane są z różnych gatunków drewna np. dębowego, kasztanowego, wiśniowego czy jałowcowego. Napełnione beczki przechowuje się w warunkach wystawiających je na skrajne warunki klimatyczne. Wysokie letnie temperatury potęgują reakcje zachodzące między zagęszczającymi się cukrami a aminokwasami, co prowadzi do wytworzenia szeregu aromatycznych produktów.”


Dostępny w butelkach 250 ml

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Masz coś do przedyskutowania?

OCET BALSAMICZNY MONARI GOLD LEBEL 250ML

 

UWAGA! Informujemy o wydłużonym czasie realizacji zamówień internetowych. Z powodu dużej ilości zamówień czas wysyłki wydłużony do 4-5 dni. Zamknij