Sardynki w oliwie z oliwek Vicente Marino 120G - Bottega Del Gusto

Kategoria: Ryby i owoce morza

Sardynki w oliwie z oliwek Vicente Marino 120G

10,00 

Brak w magazynie

SKU: 006875 Kategoria:

Opis

Sardynki w oliwie z oliwek Vicente Marino 120G

Sardynki w oliwie z oliwek Vicente Marino 120G W pierwszych dekadach XX wieku wielu Sycylijczyków zdecydowało się na emigrację wzdłuż wybrzeży Kantabrii, gdzie połowy są obfite i doskonałej jakości, a wśród nich także dziadek Santo Marino, w odległym 1901 roku, po powrocie do Sycylia z Kentucky, był dalekowzroczny i szybko zrozumiał, że wielkie doświadczenie i tradycja sycylijskich solarników w połączeniu z doskonałością i bogactwem ryb atlantyckich przyczyniłyby się do uzyskania niezwykłego produktu zarówno pod względem wielkości, jak i jakości, i zdecydował się osiedlić małe Orio, ośrodek rybacki na Morzu Kantabryjskim, który wkrótce stał się celem podróży pionierskich rzemieślników w sztuce solenia.

Swoją wiedzę przekazał swojemu synowi Vicente, który kontynuował i rozwijał biznes. Minęło już ponad sto lat, a dziś to siostrzeniec José wraz ze swoją siostrą Annalisą prowadzą firmę i zaświadczają, że sardele „Vicente Marino” pod względem wielkości i jakości nadal stanowią doskonałą ochronę dla rynku rybnego … Potrzeby i nawyki żywieniowe uległy głębokim zmianom, ale Jose do dziś postanowił nie zmieniać niczego w sposobie konserwowania sardeli, korzystając jedynie z wieloletniego doświadczenia i soli Torrevieja.

Do tej pory marka Vicente Marino to już nie tylko sardele należące do największych i najsmaczniejszych na świecie, ale także cenione tuńczyki poławiane u wybrzeży Kantabrii. Z gastronomicznego punktu widzenia smak białego tuńczyka lub bonito z Północy gotowany w solance i konserwowany w oliwie z oliwek jest prawdziwym przeżyciem. Oprócz sardynek, makreli i tuńczyka błękitnopłetwego, również poławianych w beczkach, wszystkie gotowane i konserwowane zgodnie z tradycją.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Masz coś do przedyskutowania?


 

UWAGA! Informujemy o wydłużonym czasie realizacji zamówień internetowych. Prosimy o rozważne zakupy. Zamknij