PETTI PASSATA POMIDOROWA IL CORPOSO 700G

Kategoria: Passata pomidorowa

PETTI PASSATA POMIDOROWA IL CORPOSO 700G

9,00 

132 w magazynie

SKU: 003977 Kategoria: Tagi: , , , , , , ,

Opis

PETTI PASSATA POMIDOROWA IL CORPOSO 700G

PETTI PASSATA POMIDOROWA IL CORPOSO 700G to doskonała baza do własnych sosów i koncepcji kulinarnych, która po doprawieniu pozwala cieszyć się smakiem przyrządzonych potraw. Petti passata to są najlepsze toskańskie pomidory, które przechodzą przez grube sito aby zachować smak skórek i nasion, dzięki czemu zatrzymujemy wszystkie nuty smakowe włoskich pomidorów . W ten sposób uzyskuje się gęste jasnoczerwone puree ze 100% Toskańskich pomidorów.

W Italian Food S.p.A. pomidor jest starannie dobierany, najpierw przez sortowniki optyczne, a następnie ręcznie. Tylko najlepsze pomidory po kilku cyklach mycia są przetwarzane.


Najpopularniejszym gatunkiem uprawianym i spożywanym jest pomidor zwyczajny. Jego owoce (w znaczeniu botanicznym) są warzywami według klasyfikacji towarów spożywczych.

Owoc pomidora zwyczajnego jest niskokaloryczny. Zawiera 22 kcal w 100 gramach. Jest dobrym źródłem potasu, beta-karotenu oraz witamin C i E. Pomidory zawierają także zdrowy dla człowieka likopen. Żółte odmiany pomidorów są słodsze i mają wyższą zawartość cukru.

Polska nazwa pomidorów wywodzi się z Włoch, gdzie nazywane były pomi dei mori, czyli jabłkami wrzosowisk. Słowa te brzmią podobnie do francuskiego pomme d’or, czyli słów oznaczających złote jabłko lub pomme d’amour, co oznacza jabłko miłości. Dlatego czasem można je spotkać pod tą nazwą w Polsce.Waga 700g
Skład: pomidory 99,5%, sól jodowana.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Masz coś do przedyskutowania?